Szczenięta – aktualny miotszarasfora

Miot  „W”  –  ur. 27.03.2015

PSY SUCZKI
WOLFRAM Szara Sfora „Franek” WALKIRIA Szara Sfora „Werwa”
WERNER Szara Sfora „Wilson” WILTRUD SZara Sfora „Maybe”
WOLFGANG Szara Sfora  WILHELMINE Szara Sfora „Wena”
WALTHER Szara Sfora  

wszystkie szczenięta mają nowe domy

GALERIA ZDJĘĆ

  BERO VOM FEUERBACH

UDRA Imperium Star    &   BERO vom Feuerbach

Na ojca naszego kolejnego miotu wybraliśmy niemieckiego reproduktora – BERO vom Feuerbach, w którego rodowodzie są psy z najlepszych niemieckich linii hodowlanych, od ponad stu lat prowadzących selekcję wyłącznie pod kątem użytkowości.

Bero jest dużym, silnym i muskularnym psem o eleganckich liniach i przepięknej męskiej głowie. Ma suchą szyję, prosty grzbiet i gruby kościec. Jest bardzo proporcjonalny, dobrze zbudowany i kątowany. Wyróżniającą go cechą jest jego przepiękne, ciemne, mysioszare umaszczenie, które w populacji weimarów występuje bardzo rzadko. Podobnie umaszczona jest większość jego rodzeństwa z dwóch miotów, a także mama i niekórzy przodkowie, ciekawi więc jesteśmy, czy w połączeniu z Udrą uda nam się uzyskać tę niezwykle rzadką maść także u jego szczeniąt.

Bero jest psem o dużym temperamencie i ogromnej pasji myśliwskiej. Doskonale sprawdza się podczas polowania na drobną zwierzynę, ma doskonały wiatr, w pracy jest systematyczny i wytrwały, ma twardą stójkę i pracuje w stylu rasy. Świetnie odnajduje się w wodzie, wytrwale i namiętnie bobruje w najgęstszych trzcinowiskach. Podczas pracy na sfarbowanym tropie pracuje spokojnie i systematycznie, nie odpuszcza dopóki nie dojdzie postrzałka. Jest cięty w stosunku do drapieżników, posiada cenną cechę pracy głosem (podczas gonu i bobrowania),  jest też doskonałym dzikarzem.

BERO posiada silny instynkt obronny, jest czujny i terytorialny, ale nie wykazuje agresji. Obowiązkowe niemieckie testy psychiczne potwierdziły, że Bero jest psem o stabilnym charakterze, pewnym siebie i odważnym, neutralnie zachowującym się w stosunku do obcych ludzi, nie wykazującym lęku czy niepewności.

Tak jak każdy niemiecki weimar Bero jest oczywiście psem aktywnie polującym, posiada też liczne dyplomy i certyfikaty poświadczajace jego cechy użytkowe i wyszkolenie. (zob. poniżej).

UDRA urodziła się w znanej na całym świecie hodowli Imperium Star Pauliny Wałkowskiej. Linia hodowlana, z której pochodzi oparta jest na najsłynniejszych światowych reproduktorach: ojcu – Nani’s Indecent Exposure oraz dziadkach i pradziadkach: Colsidex Nani Reprint, Colsidex Standing Ovation, Nani’s Southern Cross, Divani Just a Dash, Ashlaren Caipiroska, Colsidex Grauhund Just Jeans czy Divani Loads A Trouble. Miłośnikom rasy tych psów przedstawiać nie trzeba, laikom można je opisać jako psy wybitne, bliskie ideałowi wzorca, które wywarły ogromny wpływ na rozwój rasy w największych jej populacjach – w USA i Australii, i na zawsze wpisały się w światową historię weimarów. W jej 4-pokoleniowym rodowodzie znajdziemy 31 championów (multi, grand i krajowych), 17 psów z tytułem BROM ( Breed Registry of Merit), 8 psów z tytułem HOF (Hall of Fame) oraz 5 z tytułem JH (Junior Hunter – próby polowe wyżłów).

Mimo pochodzenia z wystawowej linii, Udra jest całkiem niezłym psem myśliwskim. Pole okłada szybko i dość szeroko, ma naturalną, twardą stójkę, doskonały nos oraz umiejętność sekundowania. Włóczki wypracowuje pięknym dolnym wiatrem w stylu typowym dla rasy, nie zdarzyło się, aby nie odszukała i nie przyniosła strzelonej kaczki, czy bażanta. Doskonale sprawdza się na zbiorówkach jako niezawodny „hurtowy” aporter, oddający zwierzynę w stanie nienaruszonym. Ma naturalną skłonność do wody (w wieku dwóch miesięcy spontanicznie weszła za ciotką do jeziora i spokojnie popłynęła). Od tego czasu nie ma zbiornika wodnego, do którego by sama nie weszła i nie przeszukała bez względu na temperaturę. Na zasiadce zachowuje kamienny spokój, po miesiącach treningów udaje jej się zachować kamienny spokój również w obliczu uchodzącego zająca czy sarny.

Udra jest niekłopotliwym domownikiem, łatwo adaptuje się do nowych sytuacji, jest przyjazna w stosunku do ludzi i innych psów,  zaliczyła też pozytywnie testy psychiczne w Weimaraner Klub e.V., potwierdzające, że jest suką o stabilnym charakterze, nie wykazującą ani lękliwości ani agresji.


UDRA Imperium Star

BERO vom Feuerbach

0: Nani’s INDECENT EXPOSURE „Streak”
US.CH. JH NAJ CGC V BROM,
srebrnoszary, OFA normal  
o: Frutz von der Menzer Heide
A2, v/v=v – Zwycięzca Klubowej Wystawy Weimar 2008, sarnioszary,
68cm, WG1, WF1, VJP 68, sil, HZP 179, BP Stöbern Brandenburg
m: Ashlaren IMPERIUM STAR„Sophie”
CIE, Multi CH.(PL/LUX/DE)
Multi J.CH. (PL/DE/LUX), HDA, PP I/90, szara
m: Lady vom Bornspring „Ruby”
HD B1, 62 cm, mysioszara, sg/sg/sg, WF 1 WG 2, Btr, Derby I., sil, J 75,
spl/sil, H 183, Solms I. Preis, G 340/II, Bringselverweiser, HN
CHAMPION POLSKI, MŁODZIEŻOWY CHAMPION POLSKI,
MŁODZIEŻOWY ZWYCIĘZCA KLUBU 2012
 –
ur. 13.03.2011 ur. 13.12.2012
sg/sg/sg sg/g/sg
VJP 72
(niemieckie próby polowe: wiatr 11, trop zająca, okładanie, stójka 10 pkt.)
PP (polskie próby polowe) dyplom I st./100 pkt.
VJP 76
(niemieckie próby polowe: wiatr, trop zająca, okładanie, stójka max. 11 pkt.)
Wesenstest WG1, WF1 (testy psychiczne ) Wesenstest WG1, WF1 (testy psychiczne )
umaszczenie – szare umaszczenie – mysioszare
wzrost 61 cm wzrost 68 cm
brak białych znaczeń brak białych znaczeń
HD A, ED 0/0 HD A2
zgryz nożycowy, komplet zebów zgryz nożycowy, komplet zebów
ceryfikat kardiologiczny, okulistyczny
CERTYFIKAT UŻYTKOWOŚCI FCI nie dotyczy
KONKURS PRACY WYŻŁÓW (kl. wielostronna)
dyplom III st./212 pkt.
HZP 176 pkt. (konkurs wielostronny);
VGP 291/ I. Preis (w wieku 21 miesięcy); konkurs wszechstronny, dyplom I st. 291 pkt.
Härtenachweis (HN) – certyfikat ciętości (eliminacji drapieżników)
Lautjagernachweis (LN) – certyfikat gonu i bobrowania głosem
Leistungszeichen Schwarzwild (S) – Konkurs dzikarzy – certyfikat „S”
Brauchbarkeitsprüfung (testy użyteczności do polowania)
– „Schwarzwild” – test dla dzikarzy
– „Schweiss” – test dla tropowców (ścieżka 600m/12h)
– „Stöbern” – test z samodzielnego przeszukiwania w lesie
– spurlaut – gonienie głosem na ciepłym tropie zwierzyny
– sichtlaut – głoszenie przy gonie na oko