O nasszarasfora

Jesteśmy kynologami i miłośnikami wyżłów weimarskich. Pierwszy weimar zawitał w naszym domu w 1999 roku. Był to DOCENT, pies o ogromnej osobowości i wspaniałym temperamencie. Razem z nim uczyliśmy się rasy, stawialiśmy pierwsze kroki na ringach wystawowych, odkrywaliśmy tajniki myślistwa. Dzięki niemu nabywaliśmy wiedzę i doświadczenie, a także poznaliśmy mnóstwo wspaniałych ludzi, sędziów, kynologów, myśliwych, menerów, hodowców. Wiele z tych przyjaźni przetrwało do dzisiaj.

Po latach doświadczeń mamy dziś jasny obraz tego, czym wyżeł weimarski być powinien. Jest to przede wszystkim pies myśliwski, dlatego uważamy, że w hodowli tej rasy największą wagę należy przykładać do utrwalania i rozwijania cech użytkowych, nie pomijając oczywiście tego, że w parze z użytkowością musi iść doskonała psychika i zdrowie, a także bardzo dobra budowa ciała dająca psu możliwość wydajnej pracy. Tego wszystkiego w weimarze poszukujemy. Doświadczeni hodowcy wiedzą, jak bardzo jest to trudne…

Szczenięta w Szarej Sforze pojawiają się bardzo rzadko. Z uwagi na wymagającą pracę zawodową mniej uwagi poświęcamy hodowli jako takiej, bardziej interesuje i zajmuje nas weimarska kynologia, jej podstawy teoretyczne, historia, publikacje, wydarzenia. Owocem naszych zainteresowań było stworzenie i prowadzenie portalu wyżłów weimarskich i tworzenie bazy psów tej rasy w Polsce.  Portal jest miejscem spotkań wszystkich właścicieli i hodowców weimarów w Polsce, więc zapraszamy do jego odwiedzenia.  Od czasu do czasu publikujemy też artykuły dotyczące wyżłów weimarskich w prasie kynologicznej i kynologiczno-łowieckiej. A także pełnimy funkcje w ZKwP i PZŁ.

Jesteśmy członkami Związku Kynologicznego w Polsce (ZKwP), Polskiego Związku Łowieckiego (PZŁ), amerykańskiego Weimaraner Club of America (WCA) oraz niemieckiego Weimaraner Klub e.V. (WKeV).

Za naszą pracę dla polskiej kynologii zostaliśmy odznaczni Brązową, Srebrną i Złotą Odznaką Honorową Związku Kynologicznego w Polsce.

Iza i Marek