Wyżeł weimarskiszarasfora

Witamy w Szarej Sforze

hodowli wyżłów weimarskich krótkowłosych

Należymy do ZKwP (Związku Kynologicznego w Polsce) jedynego polskiego członka Międzynarodowej Federacji Kynologicznej – FCI (Federation Cynologique Internationale)

Pierwszy wyżeł weimarski zawitał w naszym domu w 1999 roku. Był to DOCENT, pies o ogromnej osobowości i wspaniałym temperamencie. Razem z nim uczyliśmy się rasy, stawialiśmy pierwsze kroki na ringach wystawowych, odkrywaliśmy tajniki myślistwa. Dzięki niemu nabywaliśmy wiedzę i doświadczenie, a także poznaliśmy mnóstwo wspaniałych ludzi, sędziów, kynologów, myśliwych, menerów, hodowców. Wiele z tych przyjaźni przetrwało do dzisiaj.

Po latach doświadczeń mamy dziś jasny obraz tego, czym wyżeł weimarski być powinien. Jest to przede wszystkim pies myśliwski, dlatego uważamy, że w hodowli tej rasy największą wagę należy przykładać do utrwalania i rozwijania cech użytkowych, nie pomijając oczywiście tego, że w parze z użytkowością musi iść doskonała psychika i zdrowie, a także bardzo dobra budowa ciała dająca psu możliwość wydajnej pracy. Tego wszystkiego w weimarze poszukujemy. Doświadczeni hodowcy wiedzą, jak bardzo jest to trudne…

Szczenięta w Szarej Sforze pojawiają się bardzo rzadko. Z uwagi na wymagającą pracę zawodową mniej uwagi poświęcamy hodowli jako takiej, bardziej interesuje i zajmuje nas weimarska kynologia, jej podstawy teoretyczne, historia, publikacje, wydarzenia. Owocem naszych zainteresowań było stworzenie i jest prowadzenie portalu wyżłów weimarskich i tworzenie bazy psów tej rasy w Polsce.  Portal jest miejscem spotkań wszystkich właścicieli i hodowców weimarów w Polsce, więc zapraszamy do jego odwiedzenia.  Od czasu do czasu publikujemy też artykuły dotyczące wyżłów weimarskich w prasie kynologicznej i kynologiczno-łowieckiej. A także pełnimy funkcje w ZKwP (Iza jest obecnie sekretarzem Klubu Wyżłów ZKwP oraz asystentem kynologicznym).

Jesteśmy członkami Związku Kynologicznego w Polsce (ZKwP), Polskiego Związku Łowieckiego (PZŁ), niemieckiego Weimaraner Klub e.V. (WKeV) oraz amerykańskiego Weimaraner Club of America (WCA).

Za naszą pracę dla polskiej kynologii zostaliśmy oboje odznaczeni Brązowymi Odznakami Honorowymi Związku Kynologicznego w Polsce. W 2015 roku Iza została uhonorowana odznaką Srebrną. a w 2017  Złotą Odznaką Klubu Wyżłów.

Iza i Marek


Miot w hodowli Psi Folwark po naszym reproduktorze Franku i „Lady” – Ch.Pl. FIRST LADY Joy Spirit
Data urodzenia szczeniąt 14.08.2019 –  5 suk, 2 psy

Więcej informacji na fanpage’u na FB https://www.facebook.com/psifolwark

W sprawie szczeniąt proszę kontaktować się z hodowcą – tel. 604 986 653, email dorothea55@wp.pl